a

a

X Konkurs Ortograficzny „O pióra Burmistrza Ryglic”

...

26 października 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach odbył się X Konkurs Ortograficzny „O pióro Burmistrza Ryglic”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział dwudziestu siedmiu uczniów, którzy reprezentowali  następujące szkoły:

- Zespół Szkół w Ryglicach

- Zespół Szkół w Czermnej

- Zespół Szkół w Ołpinach

- Gimnazjum w Szynwałdzie

- Zespół Szkół  w Lubczy

- Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zalasowej

Celem konkursu była pozytywna motywacja do nauki ortografii oraz sprawdzenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce. Poza satysfakcją ze sprawdzenia swoich wiadomości, uczniowie walczyli o pióro Burmistrza Ryglic i cenne nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy i Bibliotekę Publiczną w Ryglicach. Konkurs zaszczycili swoją obecnością: Bernard Karasiewicz – Burmistrz Ryglic i Beata Jagodzińska – Dyrektor Biblioteki Publicznej. Dostojni goście wraz z Dyrektorem ZSP – Januszem Szczęchem wręczali nagrody i dyplomy laureatom i uczestnikom.

 

Laureaci konkursu:

- I miejsce – Natalia Dada – Zespół Szkół Ryglice

- II miejsce – Aleksandra Golec – Zespół Szkolno – Przedszkolny Zalasowa

- III miejsce – Wioletta Bułat – Zespół Szkół Ryglice

 

Wyróżnienia:

- Aleksandra Jacher – Gimnazjum w Szynwałdzie

- Wiktoria Marcisz - Zespół Szkół w Czermnej

- Szymon Janik - Zespół Szkół w Ołpinach

- Filip Łępa - Zespół Szkół w Lubczy

- Wiktoria Dzik - Zespół Szkół nr1 w Jodłowej

 

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Galeria zdjęć - tutaj