a

a

VIII KONKURS ORTOGRAFICZNY

...

VIII KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO BURMISTRZA RYGLIC W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W RYGLICACH.

…Bździągwożerna białorzytka i kukułka pasożytka… Z takimi ortograficznymi łamigłówkami  borykali się uczniowie szkół gimnazjalnych podczas VIII Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Ryglic, który odbył się w naszej szkole 29 października 2014 roku.

Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu trzech uczniów sześciu szkół: gimnazjum z  Szynwałdu, Lubczy, Ryglic, Zalasowej, Rzepiennika Biskupiego oraz Tuchowa.

Pierwsze miejsce przyznano Zuzannie Rybie - uczennicy Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie. Miejsce drugie zajęła Maria Jamróz – uczennica Publicznego Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim, a trzecie uczennica Publicznego Gimnazjum w Szynwałdzie  - Patrycja Kloch.

Po raz kolejny patronat honorowy nad konkursem, propagującym odpowiednie postawy związane z kulturą języka ojczystego, dbaniem o jego piękno i poprawność, objęła Burmistrz Ryglic – Pani Teresa Połoska. Współorganizatorem konkursu była zaś Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.