Rekrutacja do Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
- zobacz regulamin

TECHNIKUM - technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA - monter izolacji przemysłowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kierowca - mechanik, mechanik pojazdów samochodowych , elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, krawiec, stolarz, ślusarz, lakiernik, fryzjer, kucharz, sprzedawca, elektryk, murarz - tynkarz, piekarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, wędliniarz, cukiernik, rolnik - więcej tutaj


ERASMUS + PROJEKT "„ LET´S GET GREEN - RAISING THE AWARENESS OF ECOLOGICAL PROBLEMS”

ERASMUS + „JUST BE HUMANS!- SAY NO TO ANY FORMS OF DISCRIMINATION AND VIOLENCE"

ERASMUS + „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

Jeszcze Polska nie zginęła…

...

11 listopada 2017 roku odbyła się VII Jesienna Zaduma Patriotyczna. Jak co roku społeczność ryglickich szkół z okazji święta niepodległości przygotowała program artystyczny upamiętniający rocznicę odzyskania wolności przez naszą ojczyznę.Tym razem motywem przewodnim uczyniliśmy hymn Polski na przestrzeni wieków. Licznie zebrani goście mieli okazję wysłuchać pieśni hymnicznych pełniących znacząca rolę w historii narodu polskiego; były to m.in.: Bogurodzica, Gaude Mater, Boże, coś Polskę, Warszawianka i oczywiście Mazurek Dąbrowskiego, który od 90 lat pełni rolę hymnu naszego kraju. Pieśniom towarzyszyły scenki obrazujące okoliczności powstawania lub wykonywania utworów. Zobaczyliśmy króla Władysława Jagiełłę przed bitwą pod Grunwaldem powierzającego losy kraju Bogurodzicy, Legionistów Dąbrowskiego wraz z Józefem Wybickim w czasie tworzenia słów naszego hymnu przed 220 laty, przedstawicieli oświecenia rozprawiających o hymnie Szkoły Rycerskiej autorstwa Ignacego Krasickiego, kosynierów, powstańców listopadowych i styczniowych oraz wzruszającą scenę buntu dzieci we Wrześni zakończoną śpiewem Roty. Całości dopełniły fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego i piękna recytacja wierszy patriotycznych. Wędrówkę przez historię Polski zakończyliśmy rokiem 1927, kiedy to hymnem Polski został oficjalnie uznany Mazurek Dąbrowskiego.Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz na poczęstunek. Czas tego wyjątkowego wieczoru upłynął w miłej atmosferze i mamy nadzieję, że przybyli goście będą go dobrze wspominać.