a

a

III Wieczornica Patriotyczna

...

9 listopada na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum odbyła się III Wieczornica Patriotyczna. Społeczność trzech szkół: Szkoły Podstawowej, Publicznego Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im . prof Czesława Majorka przygotowała program artystyczny upamiętniający 95 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciele naszej gminy i powiatu, rodzice, nauczyciele i mieszkańcy. Spotkanie rozpoczął śpiew hymnu państwowego poprowadzony przez chór złożony z uczniów trzech szkół. Następnie odbył się program artystyczny przygotowany przez nauczycieli polonistów, który stał się przepiękną lekcją polskiej historii. Uczniowie wspaniale wcielili się w role żołnierzy, powstańców, robotnika, górnika i innych. Scenki obrazowały losy Polaków w walce o niepodległość, dotyczyły I i II wojny światowej, a także stanu wojennego. Całości dopełniały pięknie recytowane wiersze o tematyce patriotycznej oraz przepięknie wykonane przez solistów i chór piosenki. Po programie artystycznym głos zabrali zaproszeni goście, m.in.: Pani Burmistrz Miasta i Gminy Ryglice, płk Jerzy Pertkiewicz, uczestnik operacji partyzanckich w ramach akcji "Burza". Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewem pieśni i piosenek patriotycznych.

Autor zdjęć: Teresa Słota