a

a

English is fun

...


W ostatni wtorek, 30 stycznia 2018 r. odbył się IX Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego "English is fun" zorganizowany przez mgr Annę Burgielską- Długosz.
W tym roku mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły 12-stu uczniów z gimnazjów z Lubczy, Ołpin, Ryglic, Szynwałdu oraz Zalasowej wraz z opiekunami. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania i sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu słownictwa, gramatyki i funkcji językowych na teście, a następnie mówili o miejscu, które chcieliby odwiedzić a swoją wypowiedź poparli ciekawymi pracami plastycznymi. W tym roku gimnazjaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy a sposób w jaki opowiadali o miejscu, do którego chcieliby pojechać, zrobił ogromne wrażenie na jury. Wszyscy uczestnicy konkursu posługiwali się językiem angielskim w bardzo swobodny, ciekawy i dowcipny sposób, co świadczy o wysokim stopniu opanowania nie tylko języka, ale też umiejętności wystąpień publicznych. Rywalizacja była bardzo wyrównana i należy podkreślić, iż z roku na rok młodzi ludzie coraz lepiej prezentują się publicznie i coraz bardziej swobodnie posługują się językiem, zarówno pisanym, jak i mówionym. Pierwsze miejsce zajął Sebastian Olszówka z gimnazjum z Lubczy, II miejsce należało do Anety Jop z Szynwałdu, natomiast III miejsce zajęły ex aequo Magdalena Niemiec oraz Kamila Ludwin- uczennice gimnazjum w Lubczy. Maria Malina z gimnazjum w Ołpinach otrzymała wyróżnienie. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe a także rzeczowe- zegary, puzzle oraz fiszki z idiomami i kolokacjami.Atmosfera podczas konkursu była bardzo przyjemna a podczas przerwy uczniowie mogli obejrzeć prezentację dotyczącą projektu "Cook healthy-eat healthy- live healthy" realizowanego w naszej szkole w ramach programu Erasmus +.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom. Gratulujemy wiedzy i umiejętności, zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników języka angielskiego i oczywiście zapraszamy za rok!!!


napisała: A. Burgielska-Długosz