a

a

Stypendium Marszałka Województwa Małopolskiego.

...

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jan Abramowicz z IV klasy Technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, trzeci raz otrzymał stypendium Marszałka Województwa Małopolskiego.

Ze najzdolniejszymi stypendystami spotkała się Anna Pieczarka z zarządu województwa małopolskiego w Centrum Sztuki Mościce.
W spotkaniu udział wzięło około 100 najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych z Tarnowa oraz powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego. Anna Pieczarka wręczyła dyplomy gratulacyjne i upominki najlepszym stypendystom z subregionu tarnowskiego.

Jestem dumna, że Małopolska może poszczycić się tak wieloma utalentowanymi młodymi ludźmi. To Wy – młodzi i ambitni jesteście solą naszej ziemi, jesteście przyszłością regionu i Polski. Cieszę się, że do zdobywania wiedzy podchodzicie z prawdziwą pasją. Pamiętajcie, że nie uczycie się dla kogoś, ale przede wszystkim dla siebie. By wkrótce wybrać wymarzony kierunek na studiach i zdobyć pracę, która będzie dla Was inspiracją.

- powiedziała Anna Pieczarka.


Stypendium dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wynosi 7,2 tys. zł. Jest przyznawane na okres danego roku szkolnego czyli na 12 miesięcy. W 2019 roku liczba udzielonych w województwie małopolskim stypendiów wynosi 2800, z czego blisko 600 w ww. powiatach.
Stypendyści to uczniowie szczególnie uzdolnieni czyli w większości laureaci olimpiad, konkursów, turniejów oraz posiadający bardzo wysokie średnie ocen na świadectwie szkolnym. Środki ze stypendiów uczniowie przeznaczają na różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, takie jak sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, tablety, smartfony, telewizory itd.), środki dojazdu, książki czy kursy językowe.